2017. december 08.

Szántai Luca karate világbajnokságon szerzett bronzérmet

Szántai Lucának már a korábbi hónapok sem teltek eseménytelenül. Az év végén újabb sikert ért el.

Szántai Luca miután ősszel jól szerepelt a WKF Karate Diákolimpia országos döntőjében, november 30. és december 3. között Olaszországban, Montecatini Terme városában a 2. UWK Karate Világbajnokságon vett részt, ahol kata (formagyakorlat) versenyszámban 4. helyen végzett, míg kumite (küzdelem) versenyszámban 3. helyezett, ezzel világbajnoki bronzérmes lett.

Luca 2009-ben kezdett el karatézni. Tehetsége és kivételes szorgalma hamar megmutatkozott, és mára nem csak egyesülete, hanem az ország egyik legtehetségesebb karatésává vált. Wadokai magyar bajnok, WKF magyar bajnok. A WADOKAI Válogatott legfiatalabb tagja. 2014-ben Olaszországban EB-n küzdelemben bajnoki címet szerzett, melyet 2015-ben megismételt.