SAJTÓKÖZLEMÉNYEK 2014

2014.12.12.
Díjat nyert az Index és a Kossuth Rádió munkatársa is
A MOL és az Új Európa Alapítvány kihirdette „Média a Tehetségekért Díj” nyerteseit. Magyarország meghatározó vállalataként a MOL a pályázattal arra szeretné ösztönözni a média képviselőit és az újságíró kollégákat, hogy fordítsanak figyelmet a fiatal tehetségekre, sportolókra, művészekre és tudósokra. Az ünnepélyes díjátadóra a Hadik kávéházban került sor.
Sajtóanyag 2014.12.12.

2014.12.05.
Nagy KÖSZ! a MOL-nak!
97 iskolai közösségi szolgálati program kapott támogatást összesen 20 millió forint értékben a KÖSZ! Program keretében, amelyet a MOL Új Európa Alapítványa hirdetett meg az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézettel együttműködésben. Az anyagi támogatást jelentő okleveleket pénteken, az Önkéntesség Nemzetközi Napján adták át azoknak a civil szervezeteknek, akik az iskolai közösségi szolgálat keretében fogadják a diákokat.
Sajtóanyag 2014.12.05.

2014.09.30.
47 millió forint támogatást ad a MOL Gyermekgyógyító Program beteg, fogyatékkal élő vagy veszélyeztetett gyerekeknek és fiataloknak
A MOL Új Európa Alapítványa 2014-ben rekordszámú, összesen 40 civil szervezetnek nyújt támogatást a MOL Gyermekgyógyító Programban összesen 47,3 millió forint értékben. A támogatottak élmény- és művészetterápiás foglakozásokat valósítanak meg beteg, fogyatékkal élő vagy veszélyeztetett gyermekek és fiatalok számára.
Sajtóanyag 2014.09.30.

2014.09.17.
350 hajléktalannak osztott ételt Ónodi Eszter és Szilágyi Áron, összefogva diákokkal és újságírókkal
A MOL Új Európa Alapítvány KÖSZ! című új pályázati programja a Menhely Alapítvány Kürt utcai Nappali Melegedőjében indult útjára, ahol Ónodi Eszter az Új Európa Alapítvány jószolgálati nagykövete és Szilágyi Áron olimpiai bajnok kardvívó középiskolás diákokkal és az erre vállalkozó újságírókkal osztott ételcsomagokat mintegy 350 hajléktalannak.
Sajtóanyag 2014.09.17.

2014.05.24.
Több mint 30 millió forintot áldoz a MOL fiatal sportolók támogatására
A MOL Tehetségtámogató Program Sport pályázatában idén összesen 128 pályázó részesült támogatásban több mint 30 millió forint értékben. Az eredményhirdetésre a Nagy Sportágválasztó rendezvényén került sor, ahol a fiatal tehetségeket Kovács Katalin olimpiai és világbajnok kajakozó, a program zsűritagja köszöntötte. Az eseményen a MOL Új Európa Alapítványa „A családom a szponzorom!” c. közös esszépályázatot is hirdetett a Sportágválasztó szervezőivel.
Sajtóanyag 2014.05.24.

2014.05.21.
Ónodi Eszter felvette a nyúlcipőt

Ónodi Eszter, a Katona József Színház művésze, az Új Európa Alapítvány jószolgálati nagykövete nemcsak színészi teljesítményével, de egészséges életmódjával is jó példát mutat a jövő nemzedéke számára. A sportos életmód megfelelő fenntartásához rengeteg hasznos tanácsot kapott az alapítvány fiatal triatlonista tehetségétől, Pap Dávidtól, akivel a margitszigeti futópályán is együtt edzett.
Sajtóanyag 2014.05.21.

2014.03.12.
Tanárok és edzők a rivaldafényben - Átadták a MOL Tehetséggondozásért Díjakat
MOL Tehetséggondozásért Díjat vehetett át a mai napon nyolc példamutató munkát végző pedagógus a Művészetek Palotája Üvegtermében. A díjakat többek között Ferencz I. Szabolcs a MOL-csoport Társasági Kapcsolatokért felelős ügyvezető igazgatója, az alapítvány kurátora valamint Ónodi Eszter színművésznő az Új Európa Alapítvány jószolgálati nagykövete adták át.
Sajtóanyag 2014.03.12.

SAJTÓKÖZLEMÉNYEK 2013