SAJTÓKÖZLEMÉNYEK 2013

2013.12.12.
Átadták a „Média a Tehetségekért Díj” elismeréseit
Ünnepélyes keretek között vehették át a „Média a Tehetségekért Díj” elismeréseit a díjazott újságírók. A MOL Új Európa Alapítványa által életre hívott díjat azok az újságírók nyerhették el, akik egy fiatal tehetséget bemutató munkával sikeresen pályáztak.

Sajtóayag 2013.12.12.

2013.12.01.
Közel 90 ifjú tehetség nyerte el ismét a MOL támogatását
A MOL Tehetségtámogató Program közel 90 fiatal művész- és tudóspalánta pályafutását segíti ebben az évben összesen 18 millió forinttal. A tehetséges és eredményes diákok eszközvásárláshoz vagy útiköltséghez igényelhettek támogatást.

Sajtóanyag 2013.12.01.

2013.10.16.
2 hónap, 5 család, több millió forint tehetséggondozásra
„Tehetségnapló” néven szokatlan kampányba kezd az Új Európa Alapítvány. A fiatal művészeti és sporttehetségeket pályázati úton támogató civil szervezet célja, hogy a gyerekeiket erőn felül támogató szülőkre, a családok olykor elképesztő kiadásaira felhívja a figyelmet. Az alapítvány által támogatott öt család elvállalta: a következő két hónapban vezeti és a nagyközönség elé tárja, milyen összegeket emészt fel havonta gyermekük sport- és művészeti pályafutásának egyengetése. Az alapítvány abban bízik, hogy akciója révén nőhet ezeknek a családoknak és a fiatal tehetségeket támogató kezdeményezéseknek a megbecsülése.
Sajtóanyag 2013.10.16.

2013.09.23.
Több mint 46 millió forint gyermekek gyógyítására
A MOL Új Európa Alapítványa 2005 óta támogat élmény- és művészetterápiás foglakozásokat a MOL Gyermekgyógyító Programon keresztül. 2013-ban minden eddiginél több, összesen 38 szervezet nyerte el a pályázati támogatást összesen 46,3 millió forint értékben. A terápiás programok és élménytáborok több mint 6.000 gyermeknek és fiatalnak tudnak segíteni a gyógyulásban és a fejlődésben.
Sajtóanyag 2013.09.23.

2013.06.18.
Sérült gyerekekkel barlangászott Ónodi Eszter
Ónodi Eszter, a Katona József Színház művésze, az Új Európa Alapítvány jószolgálati nagykövete egy rendkívüli túrán vett részt a Pál-völgyi-barlangban, ahol fogyatékkal élő gyerekekkel közösen fedezték fel a különleges útvonalakat és cseppkőképződményeket. A MOL Gyermekgyógyító Program egyik támogatottja, a Magyar Karszt- és Barlangkutató Társulat tagjai által vezetett kiránduláson közel tizenöt lelkes gyermek vett részt, akiknek a színésznő kedvessége, szeretete nagy bátorságot és biztonságot nyújtott.
Sajtóanyag 2013.06.18.

2013.05.25.
Fiatal tehetségeket segít a MOL
A MOL Tehetségtámogató Program Sport pályázatában idén összesen 133 pályázó részesült támogatásban mintegy 30 millió forint értékben. Az eredményhirdetésen a fiatal tehetségeket Szilágyi Áron olimpiai bajnok kardvívó köszöntötte, aki korábban éveken keresztül maga is a MOL által támogatott program kedvezményezettje volt.
Sajtóanyag 2013.05.25.

2013.03.05.
A példamutatásra óriási szükség van
A MOL Új Európa Alapítványa ismét nyolc tanár és edző áldozatos munkáját díjazta
A MOL Új Európa Alapítvány nevében Somlyai Dóra az Alapítvány kurátora valamint Ónodi Eszter színművésznő az Alapítvány újonnan felkért jószolgálati nagykövete együtt köszöntötte azt a nyolc tanárt és edzőt, akik példaértékű munkájuk elismeréseként vehették át a MOL Tehetséggondozásért Díjakat.
Sajtóanyag 2013.03.05.

SAJTÓKÖZLEMÉNYEK 2012