SAJTÓKÖZLEMÉNYEK 2010

2010.11.23.

Több mint 70 fiatal pályafutását segíti idén is a MOL

A MOL Tehetségtámogató program művészeti-tudományos kategóriájának idei felhívására közel 300 pályamunkát nyújtottak be olyan 10-18 év közötti fiatalok, akik a zene, képzőművészet és a természettudomány területén komoly sikereket értek már el. A MOL Új Európa Alapítványának kuratóriuma közülük 73 fiatalnak ítélt meg összesen 14,5 millió forint támogatást eszközvásárlásra és útiköltségre.

Sajtóanyag 2010. 11. 23.

2010.11.18.

Sikertörténetek másképp - Öt éves a MOL Gyermekgyógyító program

A MOL Gyermekgyógyító program támogatásával megvalósult terápiás kezelések több mint 50.000 gyermeken segítettek az elmúlt 5 évben. A MOL az Új Európa Alapítványon keresztül ezalatt az idő alatt több mint 250 millió forintot fordított a terápiás kezdeményezések támogatásra. A MOL tudatosan választotta a rehabilitáció támogatását, azon belül is a terápiás programok felkarolását, mivel a kórházi gyógyítás folyamatában a rehabilitációra általában nincsen megfelelő forrás, pedig eredményességét kutatások és szakemberek tapasztalatai támasztják alá.

Sajtóanyag 2010.11.18.

2010.09.21.

Több mint 40 millió forint a gyermekegészségügy számára

A MOL Új Európa Alapítványa 2010-ben hatodik alkalommal hirdette meg a MOL Gyermekgyógyító program pályázati kiírását. A pályázatokat élmény- és művészetterápiás programok támogatására nyújthatták be olyan nonprofit szervezetek, amelyek krónikusan beteg vagy fogyatékkal élő gyerekek rehabilitációjával és fejlesztésével foglalkoznak. Ebben az évben 31 szervezet nyert el összesen 43 millió forint támogatást.

Sajtóanyag 2010.09.21.

2010.03.17. MOL Tehetséggondozásért Díjátadó harmadszor

Az Új Európa Alapítvány harmadik alkalommal adta át a MOL Tehetséggondozásért Díjat, amellyel nyolc áldozatkész tanár és edző munkáját ismerték el. A program során olyan szakemberek munkáját jutalmazza az alapítvány, akik nagyban hozzájárulnak a fiatal tehetségek felfedezéséhez és elindításához.

Sajtóanyag 2010.03.17.